ROZHOVOR KAPELY NIGHTWORK K NOVÉ DESCE A TOUR

Čauki Mňauki; právě tak bude jmenovat nové album NightWork. Kapela v těchto dnech dokončuje poslední skladby a na květen chystá první ukázky a nový klip.

Dlouho avizované CD kapely Nightwork se bliží k finalni podobě. Skupina v těchto dnech dokončuje posledni skladby a v průběhu května se můžeme těšit na první ochutnávky, posléze na nový klip. Fanoušci se nové desky dočkají 25. zaři, kdy se titul Čauki Mňauki objeví na pultech obchodů.

Podzimní aktivity kapely završi velký a jedinečný koncert v pražské O2 areně 25. listopadu 2013, který slibuje Nightwork s novým repertoárem a v té nejlepší formě. Samozřejmě nebudou chybět ani jejich největši hity.

Vzhledem k tomu, že fanoušci už byli celí netrpěliví a dokonce kolovaly nepodložené zvěsti o tvůrčí impotenci kapely, požádali jsme Nightwork o vysvětlující komentář k situaci kolem desky i koncertu.

V září konečně vychází nová deska, kterou jste již několikrát ohlásili. Můžete nám říct, proč vám to tak dlouho trvalo?
Nightwork: Naše nová deska vyžadovala nesmírně dlouhou přípravu po strance aplikace modernich technologii v C dur. Na tomto CD spolupracovala řada předních expertů z vesmírného výzkumu, programatorů a zemědělců. Naše nová deska s progresivním jménem Čauki Mňauki je úplny převrat v dějinách hudby a přinaši naprosto novou technologií ve skladbě not. Výsledek je fantastický, CD zní tak jednoduše, že ho může poslouchat úplně každý. Je to velký krok pro lidstvo a vy můžete být u toho.

Podařilo se vám tedy na desku složit alespoň nějaké pořádné pecky, když už se s tím tak loudáte?
Nigthwork: Většina not, ktere využévame a kombinujeme už sama o sobě zni jako hit a když k tomu připočítáme texty, ktere jsme programovali s Jakubem Prachařem za pomoci nejvýkonnějšího parního stroje, pak je peckou každá z písní.

Novou desku bude provázet Čauki Mňauki Tour! Můžete nám říct, kdo tenhle pitomej název vymyslel a co to vůbec znamená?
Nightwork: Čauki Mňauki objevil tým vědců pod vedenim profesora Dyka a inženýra Sluky. Není to jen slovní spojení, jenž nadšeně vitá novou hudbu a zároveň se louči s prehistorickým přistupem opilých muzikantů, kteři tak falešně hráli.

Čauki Mňauki jsou dva v jednom, je to metafora života a obsahuje v sobě víc emocí než kvalitní telenovela. Geniální. Čauki Mňauki Tour je jen jeden koncert, proč tedy název tour?
Nightwork: Tým psychologů zjistil, že lidé, kteří si koupí jeden listek a slyši slovo tour, jsou šťastnějši, protože za málo peněz dostávaji hodně muziky a jeden koncert vypadá jako vic koncertů. Výzkum zabral přibližně deset let.

Budou se moci diváci alespoň těšit na něco nového nebo zvláštního?
Nightwork: Bude se jednat o emocionálni hudební show, která použivá ty nejmodernější estrádni prvky a pohrává si s fantazií každého člověka. Jakub Prachař se představí s novou kosmokytarou, kterou si sám upletl z nanovlaken na oběžné dráze v laboratoři vesmirných technologií.

Proč by na vás měli lidi přijít?
Nightwork: Měli by přijit již proto, aby byli u představeni hudby budoucnosti a koncertu hodného 21. století. Ten navždy změní jejich životy - je vědecky prokázano, že naše hudba má afrodiziakální účinky a posiluje imunitu u lidi ve věku na 57 let.